انواع طراحی و چیدمان سیستم های گرمایش از کف

به طور کلی چیدمان سیستم های گرمایش از کف به چهار صورت عمده طراحی می شود .

  • طرح مار پیچ

از چیدمان مارپیچ برای اتاق های دارای یک دیوار سرد و یک پنجره استفاده می شود ، که لوله های رفت یا آبگرم ورودی در ابتدا از زیر پنجره یا کنار دیوار سرد عبور می کند و در این قسمت فشردگی لوله زیاد می باشد و هر چه قدر که مار پیچ به سمت مرکز نزدیک تر می شود از فشردگی کم می شود . این طرح در راه رو ها به کار برده می شود .

  • طرح دو طرفه یا L

این طرح برای اتاق هایی که دارای دو دیوار سرد یا دو پنجره می باشند به کار برده می شود و لوله ها در این طرح ابتدا از دیوار های سرد عبور داده می شوند و در این قسمت فشردگی لوله ها بیشتر می باشد .

  • طرح سه طرفه U

برای اتاق هایی که دارای سه دیوار سرد می باشند ، از طرح سه طرفه u استفاده می شود که لوله ها از دیوار های سرد عبور می کنند و فشردگی همچنلن در این دیوار ها بیشتر می باشد . طرح سه طرفه در نقشه کار برد کمی دارد .

  • طرح چهار طرفه loop

در بین چیدمان های مختلف سیستم گرمایشی ، طرح چهار طرفه بهترین نوع طراحی می باشد که علاوه بر این که قابل استفاده در همه موارد می باشند ، بلکه می توان با این روش به بیشترین راندمان حرارتی دست پیدا کرد . به طور معمول سالن ها به این روش چیدمان می شوند .

موارد مهم در طراحی نقشه چیست ؟

حداقل و حداکثر متراژ ، درز انبساط ، یکنواختی حرارت ، مرز سرما ، سرویس ها و … از موارد اساسی می باشد که در طراحی نقشه باید رعایت شود . نقشه سیستم گرمایش از کف از مهمترین عناصر یک سیستم خوب و کارآمد می باشد  به طوری که در صورت نا درست یا غیر اصولی بودن نقشه و یا نبود نقشه ، گرمایش از کف نه از کارایی خوبی برخوردار خواهد بود و نه تعادل دما برقرار خواهد شد .

جهت سفارش یونولیت گرمایش از کف و یا ساخت قالب یونولیت با شماره ۰۹۱۴۱۰۰۶۶۷۹ تماس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

14 + هشت =

فهرست