قالب یونولیت بسته بندی برای بسته بندی کردن محصولات مختلف توسط تیم تکین فوم تبریز تولید می شود.

برای  انجام بهتر فرایند نگه داری از محصولات  باید یونولیت بسته بندی دارای ویژگی های هم چون عایق سرما، گرما  و مقاوم در برابر ضربه پذیری و … باشد.

اصول بسته بندی با پلاستوفوم و یونولیت بسته بندی

بهتر است بسته بندی  از طرفین ، بالا یا پایین محصولات  و یا با قرار گیری  محصول در فضا  توسط متخصصین و هنرمندان این حرفه انجام شود. نوع بسته بندی اولین ذهنیت مشتری از کیفیت و ارزش کالا را به وجود می آورد. امروزه صنایع و شرکت هایی که به نوع بسته بندی کالاهای خود اهمیت می دهند در مقایسه با  سایر رقبای خود موفق تر هستند. جذابیت بسته محصولات تاثیر به سزایی در افزایش مشتری   و فروش دارد. هم چنین با کمک طراحان این هنر اقدام به استفاده از بسته بندی های متناسب با کالا ها و  خدمات خود کنید.

قالب یونولیت بسته بندی

مرحله اول و دوم

قالب سازی یونولیت و  بسته بندی  و هم چنین پلاستوفوم به مدل سازی اولیه نیاز دارد.  طبق روند کاری شرکت تکین فوم بهتر است پس از طراحی،  بسته بندی  مدل اولیه با پلاستوفوم و یونولیت ارائه گردد. با این کار نقشه کاغذی و ذهنی  به مدل واقعی پلاستوفوم و یونولیت تبدیل می گردد. شرکت تکین فوم با دارا بودن تیمی متخصص و مجرب توانایی ارائه مدل اولیه با کمترین هزینه را دارا است.  چنان چه  مدل و فرض اولیه مورد تایید تولیدکننده  باشد  از مدل سازی یونولیت و پلاستوفوم می توان صرف نظر کرد.  با ذکر دو مرحله بالا حال باید به بقیه مراحل کار بپردازیم.

 مرحله سوم

در مرحله سوم  طراحی و ارائه نقشه قابل اجرا  صورت می پذیرد.  نقشه بایستی تمامی جزئیات و ریزه کاری های اجرایی را در برگیرد و از هزینه ها و صرف انرژی های اضافی جلوگیری کند.

مرحله چهارم

مدل سازی  برای قالب سازی یونولیت و پلاستوفوم انجام می شود. در ابتدا مدلی چوبی از قالب ساخته شده  و با ریخته گری بعد قالب منفی بسته بنری مشخص و ساخته می شود.

قالب پلاستو فوم

به هنگام ساخت مدل چوبی تمامی ابعاد و اندازه ها به صورت مقیاس واقعی یک به یک ساخته شده و در واقع یونولیت و پلاستو فوم چوبی ساخته می شود.

مرحله پنجم

در مرحله پنجم کار قالب یونولیت بسته بندی نوبت به ریخته گری می رسد.

پس از ساخت مدل چوبی در قالب سازی و قالب گیری یونولیت و پلاستوفوم  مرحله بعدی  ریخته گری با آلومینیوم است. ریخته گری بایستی با آلیاژ مناسبی صورت پذیرد.  استفاده از آلومینیوم های بی کیفیت و ناخالص باعث ایجاد مک در قالب خواهد شده و عمر آن را به شدت کاهش می دهد.  ریخته گری با آلیاژهای مناسب و با کیفیت دارای اهمیت و تاثیر زیادی در نتیجه کار است.  در قالب یونولیت بسته بندی، یونولیت و پلاستو فوم بیشترین هزینه ها صرف آلومینیوم مصرفی می شود.  به کارگیری آلومینیوم های ارزان و  ضخامت های کمتر در قالب باعث ترکیدن و  خرابی قالب ها می شود.  همین مسائل باعث دوباره کاری و هزینه های اضافی می شود.

علاوه بر این مشکلات اتلاف انرژی زمان نیز هست. وقت در بسته بندی  یونولیت و پلاستوفوم دارای توجه و اهمیت زیادی است، چون  بیشتر تولید کنندگان محصولات مختلف فکر و تمرکزشان را بر تولید محصول خود می کنند. اغلب نیز پس از تولید محصول  و در  زمان های نهایی و آخر  اقدام به بسته بندی پلاستوفوم و یونولیت می کنند.

 مرحله ششم

پس از طی مرحله ریخته گری نیاز به سخت کاری به روی قالب است. قالب یونولیت بسته بندی،یونولیت و پلاستوفوم تا  اندازه و ابعاد نقشه و طرح اولیه و رسیدن به اندازه های تعیین شده به سخت کاری نیاز دارد.  کار سخت کاری با استفاده از تراشکاری و  ماشیم آلات فرز  بر روی قالب های یونولیت و پلاستوفوم صورت می پذیرد.

مرحله هفتم

مرحله بعد از سخت کاری به ظریف کاری و نرم کاری قالب یونولیت و پلاستوفوم تعلق می گیرد. با این کار قالب های یونولیت و پلاستوفوم به اندازه های صدم و دهم میلی متری می رسند . هم چنین ریزه کاری ها، ظریف کاری ها و تجربه و تجربیات قالب سازی یونولیت و پلاستوفوم دارای ارزش و اهمیت بسیاری است.

مرحله هشتم

این مرحله اختصاص به قطعات و مونتاژ آن ها دارد کا بایستی بر روی یکدیگر  به طور دقیق و با کمک وسایل مرغوب و مقاوم در برابر زنگ زدگی مونتاژ شوند. عدم توجه به مسئله زنگ زدگی قطعات باعث خرابی قالب  و مشکلات  عمده در تولید محصول پلاستوفوم و یونولیت و ایجاد محصولی کثیف ،زنگ زده و زرد می شود. مرحله نهم

این مرحله قالب سازی یونولیت بسته بندی   شامل تنظیم بخار پخش کن ها  و کنترل بخار رسی به کلیه بخش های محصول برای مماعنت از خامی قطعات و راه آب ها، راه بخار و مواد اولیه می شود.

مرحله دهم

در این مرحله که به عنوان بخش نهایی کار محسوب می شود تست قالب و نمونه گیری از آن انجام می شود. به این صورت فشردگی و چگالی و دانسیته ضروری و وزن و ضربه پذیری  و هم چنین کنترل ضربه بر روی محصول باید تایید شود.  در کنترل و تست قالب  چند نمونه به مشتری و تولید کننده ارائه می شود.

تمامی مراحل بایستی با دقت و تمهیدات لازم انجام شوند چرا که همگی در تولید یونولیت بسته بندی با کیفیت موثر و مهم هستند.

جهت مشاوره فنی در زمینه یونولیت بسته بندی و گلدان یونولیتی لطفا با تیم تکین فوم در تماس باشید.

نویسنده: مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

شانزده + 14 =

فهرست