گرمایش ازکف به دلیل انتقال حرارت به صورت تابشی بسیار بیشتر از سایر سیستم های گرمایشی  در صرفه جویی و بهینه سازی انرژی نقش دارند . سیستم های گرمایش از کف امروزه  بسیار رواج پیدا کرده و با استفاده از لوله های پر از مایع و یا کابل برق و یونولیت گرمایش از کف انجام می شود و در سراسر جهان به کار برده می شود . برای رفاه بیشتر و آسایش بهتر در بین سیستم های گرمایشی استفاده از یونولیت گرمایش از کف نقش بسزایی دارد که استفاده از آن به منظور گرم کردن محل سکونت از گذشته به روش های مختلف صورت می گرفته است . برای نمونه رومی ها برای گرم کردن ، زیر کف را کانال کشی کرده و هوای گرم را از آن عبور می دادند . کره ای ها نیز دود حاصل از سوخت را قبل از خارج شدن از دودکش از زیر کف انتقال می دادند .

تا این که در سال 1940 سام لویت روشی جدید برای گرمایش از کف را به کار برد که در آن لوله های آب گرم در زیر کف قرار داده می شد .

ایران نیز همانند بسیاری از کشور ها از دیر باز از روش های گرمایش از کف استفاده می نماید و امروزه نیز یکی از انواع محبوب این روش ها استفاده از یونولیت گرمایش از کف می باشد به طوری که مردم استفاده از آن را به سایر سیستم های گرمایشی از قبیل رادیاتور یا فن کوئل چه در خانه های مسکونی و چه در کارخانه ها و سوله ها ترجیح می دهند .

به طور کلی به دلیل افزایش روز افزون جمعیت و به دلیل کاهش منابع انرژی ، استفاده از روش هایی که در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی نقش داشته باشند از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار می باشند و به کاربردن یونولیت گرمایش از کف سهم بسیاری در این کار دارد . یکی از موارد استفاده مهم کاربرد یونولیت در باغبانی و گلکاری می باشد.

یونولیت گرمایش از کف

روش های گرمایش از کف

به طور کلی سه نوع گرمایش از کف وجود دارد که عبارتند از :

  • گرمایش با هوای گرم

  • گرمایش با جریان الکتریسیسته

  • گرمایش با آب گرم

در بین سه روش ذکر شده در بالا استفاده از سیستم گرمایش با آب گرم روش مناسب تری می باشد و به همین دلیل نیز می باشد که از گذشته تا به امروز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از محبوبیت آن کاسته نمی شود .

یونولیت گرمایش از کف از جمله راحت ترین ، سالم ترین و طبیعی ترین روش های گرمایش از کف به شمار می رود .

جهت آشنایی با تجهیزات مورد نیاز گرمایش از کف کلیک کنید

مزیت فوم گرمایش از کف

فوم گرمایش از کف که یونولیت نیز شامل آن می باشد بسیار  روش به صرفه و مناسبی می باشد .

یونولیت گرمایش از کف همانند خورشید عمل می نماید و همانطور که تابش نور خورشید در یک روز سرد زمستانی موجب احساس گرما در افراد می شود در روش استفاده از یونولیت نیز گرما به وسیله انتقال حرارت تابشی دریافت می شود و موجب ایجاد احساس آرامش بیشتر می شود .

استفاده از فوم گرمایش از کف در ساختمان های با ارتفاع زیاد ، موجب کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف سوخت می شود . زیرا در این ساختمان ها با به کار بردن سایر روش های گرمایش از قبیل استفاده از بخاری و رادیاتور به دلیل سبک بودن هوای گرم ، گرما به سقف انتقال می یابد و در نتیجه موجب اتلاف انرژی می شود ، در حالی که استفاده از فوم یا یونولیت گرمایش از کف مانع از این هدر رفت انرژی می شود .

در استفاده از یونولیت گرمایش از کف به دلیل این که آن ها در کف زمین قرار داده می شوند در نتیجه مانع از اشغال فضا می شوند .

این روش گرمایش از کف همچنین فاقد خطراتی از قبیل خطرات سوختگی یا سقوط و تماس تصادفی می باشد .

فوم گرمایش از کف به دلیل استفاده از لوله های پر مایع موجب می شود تا خطراتی از قبیل انفجار یا احتراق وجود نداشته باشد .

در استفاده از این روش گرمایش از کف امکان خفگی یا گاز گرفتگی افراد به وسیله ی گازها یا بخارهای حاصل از آن وجود ندارد .

در استفاده از این روش زمانی که سیستم حرارت دهی مرکزی متوقف شود ، مثلا در زمان قطع برق ، مدت زمان سرد شدن ساختمان بسیار طولانی تر از سایر روش ها خواهد بود .

زمانی که از یونولیت گرمایش از کف در ساختمان ها استفاده می شود به علت تماس مستقیم افراد با منبع گرمایش درجه حرارت اتاق در درجات پایین تری تنظیم می شود که این امر موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود .

در روش یونولیت گرمایش از کف هوای محل مرطوب و دلپذیر می شود و دیوارهای اتاق یا محل به مرور زمان سیاه نمی شوند در حالی که این مشکل در بخاری ها و رادیاتور ها و … وجود دارد .

استفاده از  یونولیت  با وجود این که تفاوت هزینه ای چندانی با سیستم های حرارتی رادیاتور های مرغوب ندارد اما موجب افزایش ارزش ساختمان ها می شوند .

در صورت استفاده از آن ها در محل هایی از قبیل آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی در صورتی که کف محل مورد نظر خیس باشد به راحتی و به بسرعت خشک می شود .

نکات مهم در اجرای فوم گرمایش از کف

در اجرای فوم گرمایش از کف نیاز به نصب یونولیت گرمایش از کف و عایق کاری در سطح کف می باشد که  باید دقت شود تا از فوم گرمایش از کف با کیفیت بسیار بالا استفاده شود تا در طی زمان نشست ننمایند و آسیبی به کف پوش ها وارد نشود .

برای این منظور می توان از فوم های پلی اتیلینی کراسلینک یا فوم پلی استایرن یا همان یونولیت با چگالی بالای  25 استفاده کرد .

در بسیاری از ساختمان های تجاری که یونولیت گرمایش از کف برای گرمایش آن ها به کار برده می شود سیستم به گونه ای طراحی می شود که در ساعات اوج حرارت را کم نماید و در نتیجه در مصرف آب و برق صرف جویی شود . علاوه بر این به گونه ای موجب تنظیم دما در طول روز  می شود که آرامش و آسایش را تامیین می نماید . این  روش یا سیستم به عنوان سیستم ساختمان حرارتی فعال شناخته می شود .

جهت سفارش یونولیت بسته بندی  و ساخت قالب یونولیت با کارشناسان تکین فوم در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

6 + شانزده =

فهرست