انواع ایده تزئین با توپ های یونولیتی :

1 – توپ برفی

توپ برفی

یک سیخ چوبی را در داخل توپ یونولیتی قرار دهید تا بدین وسیله مانع از تماس توپ با دست شوید و وسیله ای برای نگه داشتن توپ در دست داشته باشد . سپس سطح توپ را به وسیله ی فرچه به چسب چوب بی رنگ آغشته نمایید . سپس چند لحظه ای را فرصت دهید تا کمی هوا بخورد و مقداری نمک دریایی درون ظرفی بریزید و توپ را به صورت ضربه ای در درون نمک بچرخانید تا تمای قسمت های آن به وسیله ی نمک پر شود . سپس بر روی آن مقداری اکلیل نقره ای را بپاشید . هم اکنون توپ برفی شما آماده می باشد .

2 – دسته گل

دسته گل

به وسیله ی توپ های یونولیتی و چندین شاخه گل می توانید دسته گلی زیبا طراحی کنید . بدین منظور چندین شاخه گل مصنوعی را انتخاب کرده و شاخه های آن را به یک اندازه کوتاه می کنیم . سپس انتهای شاخه ها را چسب چوب زده و کمی صبر می کنیم تا کمی هوا بخورد . پس از این کار گل ها را به طور منظم بر سطح توپ می چسبانیم و سطح آن ها را می پوشانیم . برای زیبایی بیشتر دسته گلتان می توانید چند جای آن را مروارید قرار دهید و مقداری مروارید را در داخل گلدان بلوری ریخته و توپ گل را بر روی آن قرار دهید .

3 – توپ کاموایی

توپ کاموایی

برای درست کردن توپ کاموایی خلال دندان را به عنوان دسته درون توپ یونولیتی فرو کنید . سپس با چسب چوب بی رنگ اطراف توپ را بپوشانید . سپس بعد از چند ثانیه کاموای ضخیم به رنگ دلخواه را به دقت بدون فاصله بپیچید و بعد داخل لیوانی قرار دهید تا زمانی که خشک شوند و سپس خلال دندان را در بیاورید .

4 – توپ شکلاتی یا پاستیلی

توپ شکلاتی یا پاستیلی

برای تزئین مجالس و میهمانی ها می توانید شکلات یا پاستیل را دور تا دور توپ یونولیتی قرار دهید و بر روی دسته ای قرار داده و در درون گلدان پر از شکلات فرو ببرید و گلدان را بر روی میز قرار دهید .

5 – کلوچه ی یونولیتی

کلوچه ی یونولیتی

برای درست کردن کلوچه ی یونولیتی چسب چوب را روی سطح توپ یونولیتی بمالید و چند لحظه صبر کنید و آن را در درون ظرفی که حاوی تکه های کریستال شکسته بغلتانید و پس از این که خشک شد داخل کاغذ کلوچه قرار دهید .

6 – توپ گل کاغذی

توپ گل کاغذی

توپ گل کاغذی را می توانید به وسیله توپ یونولیتی یا کاغذ کشی چند لا درست کنید . بدین منظور کاغذ کشی را چند لا کرده و به اندازه های دلخواه برش دهید . سپس وسط دایره ها که چند لایه می باشند را سوراخ کرده سیمی دو لا را از وسط آن ها عبور دهید . سیم را از زیر بپیچانید و از یک دسته ی دیگر از دایره ها عبور دهید و به دایره ها با دست فرم دهید . سپس گل های آماده را روی سطح توپ قرار دهید .

7 – توپ گل خشک

توپ گل خشک

برای درست کردن توپ گل خشک ، میوه های کوچک خشک شده ی درخت کاج را جمع آوری نمایید . در صورت کوچک بودن میوه ها می توانید از خود میوه استفاده کنید در صورت بزرگ بودن میوه می توانید به وسیله ی انبر گلبرگ های آن را جدا کنید و به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید . سپس تکه ها را به طور دلخواه به وسیله ی چسب حرارتی به سطح توپ یونولیتی بچسبانید .

8 – توپ صدفی

توپ صدفی

برای درست کردن توپ صدفی تزئینی از کنار ساحل یا از فروشگاه صدف های کوچک را جمع آوری نمایید و آن ها را تمیز کنید . سپس آن ها را به وسیله ی چسب چوب بر روی سطح توپ بچسبانید .

9 – آدم برفی

آدم برفی

به وسیله توپ یونولیتی می توان آدم برفی های زیبایی را درست کرد . برای این کار نیاز به ترکیب تعدادی از توپ های یونولیتی در اندازه های متفاوت و پارچه و نقاشی می باشد . که با قرار دادن سایز کوچکتر توپ یونولیتی بر روی سایز بزرگتر ، می توان سر و بدن آدم برفی را درست کرد و سپس با سلیقه ی خود و به وسیله ی پارچه  ، شال و کلاه برای آن تزیین نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

16 − 3 =

فهرست