انواع ایده تزئین با توپ های یونولیتی :

1 – توپ برفی

توپ برفی

یک سیخ چوبی را در داخل توپ یونولیتی قرار دهید تا بدین وسیله مانع از تماس توپ با دست شوید و وسیله ای برای نگه داشتن توپ در دست داشته باشد . سپس سطح توپ را به وسیله ی فرچه به چسب چوب بی رنگ آغشته نمایید . سپس چند لحظه ای را فرصت دهید تا کمی هوا بخورد و مقداری نمک دریایی درون ظرفی بریزید و توپ را به صورت ضربه ای در درون نمک بچرخانید تا تمای قسمت های آن به وسیله ی نمک پر شود . سپس بر روی آن مقداری اکلیل نقره ای را بپاشید . هم اکنون توپ برفی شما آماده می باشد .

2 – دسته گل

دسته گل

به وسیله ی توپ های یونولیتی و چندین شاخه گل می توانید دسته گلی زیبا طراحی کنید . بدین منظور چندین شاخه گل مصنوعی را انتخاب کرده و شاخه های آن را به یک اندازه کوتاه می کنیم . سپس انتهای شاخه ها را چسب چوب زده و کمی صبر می کنیم تا کمی هوا بخورد . پس از این کار گل ها را به طور منظم بر سطح توپ می چسبانیم و سطح آن ها را می پوشانیم . برای زیبایی بیشتر دسته گلتان می توانید چند جای آن را مروارید قرار دهید و مقداری مروارید را در داخل گلدان بلوری ریخته و توپ گل را بر روی آن قرار دهید .

3 – توپ کاموایی

توپ کاموایی

برای درست کردن توپ کاموایی خلال دندان را به عنوان دسته درون توپ یونولیتی فرو کنید . سپس با چسب چوب بی رنگ اطراف توپ را بپوشانید . سپس بعد از چند ثانیه کاموای ضخیم به رنگ دلخواه را به دقت بدون فاصله بپیچید و بعد داخل لیوانی قرار دهید تا زمانی که خشک شوند و سپس خلال دندان را در بیاورید .

4 – توپ شکلاتی یا پاستیلی

توپ شکلاتی یا پاستیلی

برای تزئین مجالس و میهمانی ها می توانید شکلات یا پاستیل را دور تا دور توپ یونولیتی قرار دهید و بر روی دسته ای قرار داده و در درون گلدان پر از شکلات فرو ببرید و گلدان را بر روی میز قرار دهید .

5 – کلوچه ی یونولیتی

کلوچه ی یونولیتی

برای درست کردن کلوچه ی یونولیتی چسب چوب را روی سطح توپ یونولیتی بمالید و چند لحظه صبر کنید و آن را در درون ظرفی که حاوی تکه های کریستال شکسته بغلتانید و پس از این که خشک شد داخل کاغذ کلوچه قرار دهید .

6 – توپ گل کاغذی

توپ گل کاغذی

توپ گل کاغذی را می توانید به وسیله توپ یونولیتی یا کاغذ کشی چند لا درست کنید . بدین منظور کاغذ کشی را چند لا کرده و به اندازه های دلخواه برش دهید . سپس وسط دایره ها که چند لایه می باشند را سوراخ کرده سیمی دو لا را از وسط آن ها عبور دهید . سیم را از زیر بپیچانید و از یک دسته ی دیگر از دایره ها عبور دهید و به دایره ها با دست فرم دهید . سپس گل های آماده را روی سطح توپ قرار دهید .

7 – توپ گل خشک

توپ گل خشک

برای درست کردن توپ گل خشک ، میوه های کوچک خشک شده ی درخت کاج را جمع آوری نمایید . در صورت کوچک بودن میوه ها می توانید از خود میوه استفاده کنید در صورت بزرگ بودن میوه می توانید به وسیله ی انبر گلبرگ های آن را جدا کنید و به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید . سپس تکه ها را به طور دلخواه به وسیله ی چسب حرارتی به سطح توپ یونولیتی بچسبانید .

8 – توپ صدفی

توپ صدفی

برای درست کردن توپ صدفی تزئینی از کنار ساحل یا از فروشگاه صدف های کوچک را جمع آوری نمایید و آن ها را تمیز کنید . سپس آن ها را به وسیله ی چسب چوب بر روی سطح توپ بچسبانید .

9 – آدم برفی

آدم برفی

به وسیله توپ یونولیتی می توان آدم برفی های زیبایی را درست کرد . برای این کار نیاز به ترکیب تعدادی از توپ های یونولیتی در اندازه های متفاوت و پارچه و نقاشی می باشد . که با قرار دادن سایز کوچکتر توپ یونولیتی بر روی سایز بزرگتر ، می توان سر و بدن آدم برفی را درست کرد و سپس با سلیقه ی خود و به وسیله ی پارچه  ، شال و کلاه برای آن تزیین نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

3 − 1 =

فهرست